Etapa zonala a Cupei Tymbark Junior. Rezultate finale

Cupa Tymbark Junior, ediția 2018-2019, cea mai importantă competiție de fotbal din România dedicată elevilor între 6 și 12 ani, este în plină desfășurare. Această ediție a turneului a avut la start 131.580 de elevi înscriși, cu 5% mai mulți ca precedenta.



În prezent se desfășoară meciurile etapei zonale.



Pentru elevii cu vârsta de până la 8 ani, această fază a competiției este ultima, fiind desemnați încă de acum campionii fiecărei regiuni.



Rezultate finale


Primii campioni ai Cupei Tymbark Junior >Categoria U8 sunt:

 

Zona 1 – Roman

Băieți

Locul 1: Școala gimnazială ,,Titu Maiorescu”  Iași

Locul 2: Şcoala gimnazială „Iorgu Radu” Bârlad

Locul 3: Liceul Teoretic "Vasile Alecsandri" Sabaoani, Neamț

Fete

Locul 1: Școala gimnazială nr 2 “Tudor Vladimirescu”, Albesti, Botosani

Locul 2: Şcoala gimnazială Nr.1 Văleni, Vaslui

Locul 3: Şcoala gimnazială "Alexandru Ioan Cuza" Roman, Neamț

 

Zona 2 - Focsani

Băieți

Locul 1: Școala gimnazială „Ion Basgan”, Focșani

Locul 2: Școala gimnazială „Fănuș Neagu”, Brăila

Locul 3: Școala gimnazială nr.1 Râmnicu-Sărat, Buzău

Fete

Locul 1: Școala gimnazială Rîmnicelu, Brăila

Locul 2: Școala gimnazială „Gheorghe Banea” Măcin, Tulcea

Locul 3: Școala gimnazială Suraia, Vrancea

 

Zona 3 - Chitila

Baieti:

Locul 1: Școala gimnazială nr.3, Zimnicea, Teleorman

Locul 2: Școala gimnazială ”George Valsan”, Amara, Ialomita

Locul 3: Liceul „Simion Stolnicul”, Comarnic, Prahova

Fete:

Locul 1: Școala gimnazială „Prof. Ion Visoiu”, Chitila, Ilfov

Locul 2: Școala gimnazială ”Stefan cel Mare”, Alexandria, Teleorman

 

Zona 4 – Isalnița

Băieți

Locul 1: Școala gimnazială ,,Matei Basarab”  Pitești, Arges

Locul 2: Colegiul National “Frații Buzesti” Craiova, Dolj

Locul 3: Școala gimnazială "I. Al. Br. Voinesti" Targoviste, Dambovita

Fete

Locul 1: Școala gimnazială , ,I.L Caragiale" Pitesti, Arges

 

 

Zona 5 - Resița

Baieti

Locul 1: Liceul pedagogic sportiv ”Banatul, Timisoara, Timis

Locul 2: Școala gimnazială, nr. 3, Cugir, Alba

Locul 3: Colegiul national de informatica Arad, Arad

Fete

Locul 1: Școala gimnazială “Nicolae Ganea”, Bistra, Alba

Locul 2: Liceul de arte “Sabin Pauta” Resita, Caras-Severin

Locul 3: Școala gimnazială, nr. 13, Timisoara, Timis

 

Zona 6 - Cluj

Baieti

Locul 1: Școala gimnazială ,,Ioan Bob” Cluj-Napoca, Cluj

Locul 2: Școala gimnazială ,,Dr. Bernady Gyorgy” Tg. Mures, Mures

Fete

Locul 1: Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă" Cluj-Napoca, Cluj

Locul 2: Școala gimnazială ,,Dacia” Tg. Mures, Mures

 

Zona 7 – Sighetu Marmatiei

Baieti:

Locul 1: Școala gimnazială “George Cosbuc”, Sighetu Marmatiei, Maramures

Locul 2: Colegiul national “Octavian Goga”, Marghita, Bihor

Locul 3: Școala gimnazială, nr. 3, Negresti, Satu Mare

 

Zona 8 – Bucuresti

Băieți
Locul 1: Școala generală, nr. 97, Sector 4, Bucuresti
Locul 2: Școala generală, nr. 59, Sector 6, Bucuresti
Locul 3: Școala generală, nr. 280, Sector 5, Bucuresti

Fete
Locul 1: Școala generală, nr. 40, Sector 2. Bucuresti
Locul 2: Școala generală, nr. 96, Sector 4, Bucuresti
Locul 3: Școala generală, nr. 143, Sector 5, Bucuresti

 

Rezultate finale


Echipele calificate pentru etapa finală - Categoria U10:


 

Zona 1 – Roman

Baieti: Școala gimnazială ,,B.P. Hașdeu”  Iași

Fete: Şcoala gimnazială „Elena Cuza” Vaslui

 

Zona 2 - Focsani

Băieți: Școala gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza”, Constanța

Fete: Școala gimnazială Tichilești, Brăila;

 

Zona 3 - Chitila

Baieti: Școala gimnazială nr.3, Zimnicea, Teleorman

Fete: Școala gimnazială Nasturelu, Nasturelu, Teleorman

 

Zona 4 - Isalnita

Baieti: Școala gimnazială ,,Virgil Calotescu ” Bascov, Arges

Fete: Școala gimnazială Magura, Mihaiesti, Valcea

 

Zona 5 - Resita

Baieti: Școala gimnazială nr. 27, Timisoara, Timis

Fete: Școala gimnazială Campeni, Alba

 

Zona 6 - Cluj

Baieti: Școala gimnazială ,,Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca, Cluj

Fete: Liceul Teoretic ,,Nicolae Balcescu” Cluj-Napoca, Cluj

 

Zona 7 – Sighetu Marmatiei

Baieti: Colegiul national „Octavian Goga”, Marghita, Bihor

Fete: Școala gimnazială, nr. 18, Baia Mare, Maramures

 

Zona 8 - Bucuresti

Băieți: Școala generală, nr. 280, Sector 5, Bucuresti
Fete: Școala generală, nr. 113, Sector 4, Bucuresti

 

 

Rezultate finale


Echipele calificate pentru etapa finală - Categoria U12:


 

Zona 1 – Roman

Băieți: Şcoala gimnazială  “Spiru Haret”, Dorohoi, Botosani

Fete: Şcoala gimnazială  "Miron Costin", Suceava

 

Zona 2 - Focsani

Băieți: Școala Gimnazială „Anghel Saligny”, Focșani

Fete: Școala Gimnazială „Gheorghe Banea” Măcin, Tulcea

 

Zona 3 - Chitila

Baieti: Scoala gimnazială „Prof.Ion Visoiu”, Chitila, Ilfov

Fete: Scoala gimnazială Marzanesti, Marzanesti, Teleorman

Zona 4 – Isalnita

Băieți: Școala gimnazială Traian  Pitești, Arges

Fete: Școala gimnazială ,,Tudor Vladimirescu”, Arges

 

Zona 5 - Resita

Baieti: Liceul pedagogic sportiv ”Banatul”, Timisoara, Timis

Fete: Scoala gimnazială, nr. 6, Drobeta-Turnu Severin, Mehedinti

 

Zona 6 - Cluj

Baieti: Scoala gimnazială ,,Ion Agarbiceanu” Cluj-Napoca, Cluj

Fete: Scoala gimnazială ,,Iuliu Hatieganu” Cluj-Napoca, Cluj

 

Zona 7 – Sighetu Marmatiei

Baieti: Scoala gimnazială Zelek Zoltan, Valea lui Mihai, Bihor

Fete: Liceul tehnologic „Anghel Saligny”, Satu Mare

 

Zona 8 – Bucuresti

Băieți: Școala generală, nr. 280, Sector 5, Bucuresti
Fete: Școala generală, nr. 113, Sector 4, Bucuresti



Vă reamintim că, în faza zonală, sunt calificaţi micii fotbaliști care au ieșit învingători din etapele pe școală, pe localitate și pe județ, din totalul celor înscriși în competiția Cupa Tymbark Junior.

Mult succes în continuare!



Alte stiri